Kategorie: Wszystkie | Holandia | Zwrot podatku | Zwrot podatku Holandia
RSS
poniedziałek, 23 maja 2011
W Holandii zdołamy nabyć auto za rozsądne pieniądze porównując do jakości. Dopuszczane jest zarówno wywiezienie go do krajów Unii. Ze względu na niewysoki podatek i śmiałe prawa, wozy z Holandii uchodzą za jedne z najtańszych.
piątek, 13 maja 2011
Holenderskie posiedzenie rządu zmieniło zapisy prawne dotyczące obcokrajowców przebywających w Niderlandów. Według nich ma zahamować to napływ imigrantów do państwa i przerwać przesiadywanie bezrobotnych przyjezdnych. Liczną część z nich reprezentują właśnie nasi rodacy. Przepisy mają wejść do życia pierwszego stycznia 2012-go roku.
piątek, 06 maja 2011
W czasie ferii zeszłego lata pojechałem razem z kolegami aby zarobić w Holandii. Zatrzymaliśmy się pod Rotterdamem i tam bardzo prędko zdobyliśmy zarobek w ogrodnictwie. Bardzo dobrze płatną. Zatrudnieni byliśmy w tym miejscu przez 4 miesiące, a następnie wróciliśmy do Polski. To dopiero wstęp opowieści.
piątek, 29 kwietnia 2011
Bez względu na to, czy jesteś Polakiem czy obywatelem, podatek w Holandii brany jest każdemu. Zalicza się do niego ubezpieczenie (holenderski ZUS) plus podatek od dochodu.
środa, 20 kwietnia 2011
Na co trzeba zwrócić szczególną wynajmując firmę się zamiast nas o zwrot podatku? Dziś na stronie opowiem trochę o opcjach osiągalnych na rynku, oraz na co zwracać uwagę przy wyborze przedsiębiorstwa.
wtorek, 12 kwietnia 2011
Po serii materiałów poświęconych warunkach w Holandii mam nadzieję, że czytelnicy dowiedzieli się już wartościowych informacji o egzystencji w Holandii. Dzisiaj czas na informacje jak najtaniej i najszybciej przejechać do Holandii. Wymienię w tym artykule elementarne środki transportu.
czwartek, 31 marca 2011
Tym razem trochę informacji o Holandii. Siedzibą rządu tego kraju jest Amsterdam, określany często jako europejska stolica rozpusty i wyzwolenia seksualnego. W istocie Amsterdam jest spokojnym, umiejscowionym przy rzece miastem.
środa, 23 marca 2011

A teraz coś na wesoło o Holandii :)

 

Tagi: Holandia
15:42, podatkiweuropie
Link Dodaj komentarz »
piątek, 18 marca 2011
Aby rozpocząć pracę w Holandii niepotrzebne są pozwolenia na pobyt ani wizy. Rynek pracy w Holandii jest otwarty, i ostateczną barierą jest potencjał rynku holenderskiego.
wtorek, 15 marca 2011

Praca w Holandii – w jaki ją wypatrzyć i jakie warunki powinno się spełniać?

W dzisiejszym wpisie wyjeżdżamy do Holandii. Gdzie znaleźć pracę w Holandii? Należącym do niezawodnych i znanych sposobów jest biuro pracy. Pomaga to zdobyć pracę tuż przed przybyciem, jak również gwarantuje nocleg, niestety wadą jest przy takich zleceniach zaniżona kwota za godzinę. Często można także natknąć się na łamiących prawo pośredników. Naciągają stawki za godzinę, jednak doliczając do nich kwoty urlopu i inne dodatki, o których Polacy się przed wyjazdem nie dowiedzieli.


Zwrot podatku z Holandii
Byłeś zatrudniony w Holandii? Staraj się o zwrot podatku!

Pracując w Holandii powinniśmy otworzyć rachunek bankowy w tym kraju jak również zdobyć numer SOFI (wydawany jest za okazaniem dowodu tożsamości, lub podczas rozpoczęcia pracy w odstępie miesiąca). W innym tekście przedstawię szczegółowo również jak otrzymać numer SOFI oraz załatwić niezbędne formularze połączone z zarabianiem w tym kraju.
Kolejnym wymaganym zaświadczeniem jest ubezpieczenie zdrowotne. Zazwyczaj kosztuje ok. 60-80 Euro, Jest to kwestia ubezpieczyciela, gdzie je zakupimy. Jest ono wymagane dla każdego pracownika w Holandii.

 
1 , 2