Blog > Komentarze do wpisu

Zwrot podatku za używane samochody

W Holandii zdołamy nabyć auto za rozsądne pieniądze porównując do jakości. Dopuszczane jest zarówno wywiezienie go do krajów Unii. Ze względu na niewysoki podatek i śmiałe prawa, wozy z Holandii uchodzą za jedne z najtańszych.

Politycy, wprowadzając za wozy zwrot podatku z Holandii, zrobiły według mnie doskonały ruch. Pomoże to eksportować stare samochody z państwa, co rozładuje państwo i dopuści na utrzymanie dróg. Podatek eksportowy definiowany jest od ceny katalogowej samochodu oraz jego przebiegu i wyznaczeniom utraty ceny.

Aktualnie z Holandii eksportowane jest ponad 200 000 aut, oznacza to, iż po zwrot podatku w Holandii zamelduje się każdego roku rzeczywiście spora grupa holendrów. Odbierze podatek za nie mniej więcej trzydzieści trzy procent. Jest to ciąg dalszy taktyki usuwania starych samochodów przez Holendrów. Wydatki utylizacji takich samochodów, lub trzymania ich na parkingach są dla państwa tak kosztowne, że decyduje się ośmielić zagranicznych do kupowania ich właśnie tam.

Szkoda, że całe te samochody jadą do nas, zaśmiecając nasze drogi i zużywając miejsca parkingowe.

poniedziałek, 23 maja 2011, podatkiweuropie

Polecane wpisy

Komentarze
2013/02/01 16:15:20
Jaki druki pit muszę wypełnić? Całkowicie przeraża mnie to całe rozliczenie, pierwsze w moim życiu.
-
2014/03/31 16:21:21
Jestem bardzo ciekaw czy to tak latwo zrobic, bo taki zwrot, owszem brzmi kuszaco, gdzie to wpisac wypelniajac e-deklaracje 2014? Intryguje mnie to
-
2016/10/03 16:06:28
Wooow nie wiedziałem że to tak wygląda! jeśli chcesz wiedzieć więcej o prowadzeniu firmy zapraszam do bloga Irifmy i zapoznania się z takimi rzeczami jak wniosek ceidg 1 pozdrawiam!