Blog > Komentarze do wpisu

Praca w Holandii

W czasie ferii zeszłego lata pojechałem razem z kolegami aby zarobić w Holandii. Zatrzymaliśmy się pod Rotterdamem i tam bardzo prędko zdobyliśmy zarobek w ogrodnictwie. Bardzo dobrze płatną. Zatrudnieni byliśmy w tym miejscu przez 4 miesiące, a następnie wróciliśmy do Polski. To dopiero wstęp opowieści.

 


Po powrocie w ciągu kilku dni rozeszliśmy się każdy do własnych zajęć. Przed końcem roku okazało się, że da się zdobyć rozliczenie podatku z Holandii. Tak więc zacząłem się interesować tematem odzyskiwania pieniędzy z zagranicy. Okazało się to jednak za ciężkie dla mnie. Lub ja stałem się zbyt leniwy, aby to rozwikłać.


W każdym razie, rozpoczęliśmy wspólnie rozglądać się za ofertą umożliwiającą odzyskanie pieniędzy z Holandii. Spośród wielu firm skorzystaliśmy z jednej – najtańszej. Szybko było już pewne, że zadecydowaliśmy źle. Okres oczekiwania na zwrot podatku był kosmiczny, nie licząc tego, że dołączyły nerwy i stres.


Tak więc gdy będziecie się ubiegać o odzyskanie pieniędzy z Holandii, lub jakiegoś innego państwa, weźcie pod lupę nie tylko ofertę finansową przedsiębiorstwa, ale okres zwrotu podatku oraz opinie ludzi. Mam nadzieję, że pomogłem w tym ogólnym artykule, powodzenia.

piątek, 06 maja 2011, podatkiweuropie

Polecane wpisy

Komentarze
2013/12/05 11:51:08
Tak byłem w Holandii sezonowo. Składałem baterie słoneczne, cennik był ok miałem 9 na godzinę. A co podatku to dostawałem ten jarograf (sorry za pisownię) i przez specjalne firmy odprowadzałem podatek. Dwa miesiące gdzieś to trwało.
-
burglin2
2014/08/20 14:17:21
Już nie jest tak kolorowo, porady prawne online, zajmujące się takim sprawami, dokładnie wytłumaczyły mi procedurę. Teraz nie ma zwrotu, zbyt dużo polaków jest w NL.