Blog > Komentarze do wpisu

Holenderskie posiedzenie rządu zmieniło zapisy prawne dotyczące obcokrajowców przebywających w Niderlandów. Według nich ma zahamować to napływ imigrantów do państwa i przerwać przesiadywanie bezrobotnych przyjezdnych. Liczną część z nich reprezentują właśnie nasi rodacy. Przepisy mają wejść do życia pierwszego stycznia 2012-go roku.

holandiaNowa ustawa w Holandii

Atutem owego prawa jest możliwość kontrolowania zagranicznych mieszkańców Holandii. Zarobki i rozliczenie podatku z Holandii będzie pod dużym protektoratem organów Państwa. Umożliwi odsyłanie do kraju Polaków, którzy nie mają pracy, nie wysyłają podatku. Oprócz tego zmniejszy to wykorzystanie imigrantów, którzy nie raz dzięki agencjom pracy tymczasowej żyją w biednych warunkach. Trudne staną się również szanse otrzymania zasiłku, którego warunkiem stanie się znajomość holenderskiego.
Wiele dziennikarzy i ministrów krytykuje te informacje z Holandii. Moim zdaniem mimo wszystko, wprowadza to we własnym interesie. Żaden kraj nie może zezwolić na podmienienie państwa na zbiorowisko bezdomnych i bezrobotnych. Ustawa jest {podjęta|wprowadzona|uprawniona| zapewne po nagłośnionej sytuacji we Francji z Rumunami. Myślę, że Holandia działa mądrze, a potępienie naszego ministra to prosta gra władzy przed opozycją.

piątek, 13 maja 2011, podatkiweuropie

Polecane wpisy

Komentarze
2012/12/20 15:15:13
Pamiętam, że jak mieszkałam w Holandii, nigdy nie wzdrygałam się na myśl o podatkach. Teraz jest zpełnie inaczej. Jak pomyślę sobie, że zbliżają się rozlcizenia pit 11 za 2013 rok rok to aż się cała trzęsę. Ale co zrobić?