Blog > Komentarze do wpisu

Zwrot podatku z zagranicy

Na co trzeba zwrócić szczególną wynajmując firmę się zamiast nas o zwrot podatku? Dziś na stronie opowiem trochę o opcjach osiągalnych na rynku, oraz na co zwracać uwagę przy wyborze przedsiębiorstwa.

Zwrot podatku niejednokrotnie może przekraczać dwanaście tysięcy zł. Dlatego należałoby zastanowić się chwilę i poddać analizie dostępne rodzaje ofert.

Zwrot podatku na %


Przedsiębiorstwa odzyskujące zwrot podatku z zagranicy zwykle oferują sumę jako % podatku. Na ogół jest to parę do kilkunastu procent. Ten sposób jest korzystny, gdy mamy niski zwrot podatku, teoretycznie mały, a więc mniej niż dziewięciu tysięcy złotych. W przypadku większych kwot pomyślmy, bo może lepiej zdecydować się ofertę ze stałą opłatą, na przykład 800 zł.

Czas trwania zwrotu


Notorycznie bywa tak, że firma zapewnia zwrot podatku w cudne kilka chwil. Jest to nierealne, bowiem wszystko posiada stałe procedury urzędnicze, i tak naprawdę np. Zwrot podatku Holandia jest zależny od terminu jego kalkulowania w Holandii. Skupmy natomiast uwagę, czy organizacja której pragniemy to powierzyć nie próbuje nałożyć niezapowiedzianych dopłat.
Ostatnią sprawą, do jakiej starajmy się zwracać to bez wątpienia opinie. Możemy się przez nie dużo wywiedzieć.

środa, 20 kwietnia 2011, podatkiweuropie

Polecane wpisy

Komentarze
2013/01/09 16:20:29
Długo szukałem odpowiedniego biura rachunkowego. Przez pewien czas sam prowadziłem księgowość, Az w koncu znajomy zaproponował mi firmę Vademecumtax. Od tego czasu nie mam problemów w kwestii podatków i całej księgowości. www.vademecumtax.pl/oferta.html