Blog > Komentarze do wpisu

Poszukiwane zawody w Holandii

Aby rozpocząć pracę w Holandii niepotrzebne są pozwolenia na pobyt ani wizy. Rynek pracy w Holandii jest otwarty, i ostateczną barierą jest potencjał rynku holenderskiego.

Amasterdam - Zwrot podatku z HolandiiAby móc ubiegać się o pracę powinniśmy uzyskać numer BSN (dawny SOFI). Otrzymamy go w Urzędzie Skarbowym (jest również dostępna polska wersja językowa formularza). Przydatny przy wielu formalnościach, takich jak konto bankowe, a przede wszystkim praca na umowę.

Zgłoś się po zwrot podatku z Holandii!
Odrzuć wszystkie formalności! Pozostaw to firmie i zaoszczędź swój czas.

Najmocniej działające branże w Holandii to rolnictwo, hodowla kwiatów, i połów ryb. Praca znajdziemy również w związanych z tymi gałęziami gospodarki firmach. Jak w innych krajach, rosnące zapotrzebowanie jest na pracowników z wyższym wykształceniem w dziedzinach nauk ścisłych, budownictwie, elektryce. Na dobre stanowiska mogą czekać także komputerowcy i spawacze, lakiernicy, hodowcy, kierowcy.


Do wymienionych zawodów w głównej mierze potrzebna jest dobra znajomość j.angielskiego. Odnośnie pracy w przychodniach, przy kontakcie z klientem potrzebna jest średnio zaawansowana znajomość języka niderlandzkiego. Język ten to mariaż j. angielskiego i niemieckiego, przez to mnóstwo słów bezproblemowo da się wyuczyć w miesiąc.

piątek, 18 marca 2011, podatkiweuropie

Polecane wpisy